Портал Українського Націоналіста

Середа, 23 жовтня 2019

В цих дня 86 років тому в австрійському місті Відні проходив Перший Конгрес українських націоналістів (27 січня – 3 лютого 1929 року). У висліді роботи Конгресу низка націоналістичних утворень об'єдналися в єдину Організацію Українських Націоналістів на чолі з полковником Євгеном Коновальцем.

Саме Євген Коновалець та його однодумці, переважно військовики зуміли подолати зневіру і розчарування, які домінували в українському середовищі після програшу визвольної боротьби часів УНР і ЗУНР. Створивши спочатку Українську Військову Організацію (УВО), а відтак і легендарну ОУН, Євген Коновалець здійснив величезну історичну місію по об'єднанні українських патріотів навколо єдиної мети — визволення України з-під гніту будь-якого окупанта та поневолювача.

Національний моноліт, яким стала ОУН вписав золоті сторінки нашої історії. Феномен полковника Коновальця полягає в його умінні консолідувати та об'єднувати українців задля спільної мети. Це розуміла і червона Москва. 23 травня 1938 році внаслідок ворожого атентату здійсненого московським спецагентом Валюхом (Судоплатовим) Євген Коновалець загинув в голандському місті Роттердамі.

По його смерті ОУН зазнала кількох розламів. Проте всі її відгалуження, можливо в різні способи, але завжди боролися за Самостійну Україну. Сьогодні виступаючи за соборність (єдність) дій і помислів всіх українських патріотів ми стверджуємо, що і полковник Андрій Мельник і провідник Степан Бандера, і Олег Ольжич та Олена Теліга, і Роман Шухевич та Ярослав Стецько, і Лев Ребет та Степан Ленкавський є тими національними символами, що утотожнюють цілий етап державницьких устремліннь нашого народу, безкомпромісну боротьбу українців за національне визволення та свою державу.

Всі ці люди є беззаперечними Героями України. Всі ми націоналісти сучасності повинні рівнятися на них. ОУН, як творець Української Повстанської Армії, Української Головної Визвольної Ради завжди виконувала роль авангарду визвольної боротьби.

В різних формах із різними статусами та в різних іпостасях ОУН творила і творить нове національне буття на бореться за торжество національної ідеї. Середовище ОУН і Нескореної Нації  сердечно вітає українців з 86-ю річницею створення ОУН.

В наш час чергової московської агресії та відсутності гідного єдиного і безкорисливого національного проводу ми маємо бути єдині в служінні рідному народу на в обороні України. Добрим словом і щирою молитвою до Бога згадаймо сьогодні творців та провідників ОУН. Борців за Україну давніх часів та наших сучасників: Небесну Сотню та вояків полеглих на Сході України!

Наша боротьба та наша самопосвята — це те, що продовжить героїчний чин легендарної ОУН! Слава Україні!

Більш детально про діяльність середовища ОУН і Нескореної Нації читайте на цьому сайті в розділі Історична Довідка.

Віталій Цапович, Голова ОУН

ОУН: з минулого в майбутнє

Авторські публікації

Газета «Нескорена Нація»

№2 (291)

Жовтень 2019