Портал Українського Націоналіста

Четвер, 09 грудня 2021

15 жовтня минула чергова річниця з дня вбивства московським агентом КГБ Сташинським Провідника ОУН Степана Бандери.

Ім’я Степана Бандери стало символом національно-визвольного руху не лише українців, але і всіх поневолених Росією народів. Відповідно і його постать стала об’єктом для возвеличення і наслідування з одного боку та об’єктом оббріхування і фальсифікацій з іншого. І так аж по сьогодні.

З життєвим шляхом і творчою спадщиною Провідника сьогодні може ознайомитися кожен бажаючий. Видано чимало книг про нього різного формату і для різної аудиторії, знято ряд фільмів і телевізійних програм, проведено багато конференцій і круглих столів, меморіальних заходів. Нещодавно з ініціативи Проводу ОУН перевидано збірник його праць «Перспективи української революції»…

Сьогодні ж варто акцентувати увагу на двох важливих аспектах: уроки Степана Бандери і міфи про Степана Бандеру.

Своїм життям і в своїх творах Бандера вчив:

  1. Кожна нація має право на власну суверенну соборну національну державу на своїй етнічній території.
  2. Боротьба за власну державу, яка покликана забезпечити нації умови для її захисту і всебічного розвитку, є обов’язком кожного українця незалежно від місця проживання та політичної орієнтації.
  3. Організацію цієї боротьби шляхом мобілізації та унапрямлення широких мас має здійснювати об’єднана революційною програмою та концепцією визволення і державного будівництва національна еліта, натхненна і об’єднана ідеологією українського націоналізму.
  4. Орієнтація на власні сили і спільний фронт поневолених і загрожених поневоленням народів є запорукою перемоги.
  5. Імперіалізм Москви є незмінним явищем, незалежно від партійної чи політичної верхівки, яка на даний час домінує в Кремлі.

Напевно ці 5 пунктів є основними постулатами бандерівського вчення, актуальними і сьогодні.

Розуміючи силу ідей революційного націоналізму і усвідомлюючи велич постаті Степана Бандери, вороги України намагалися і намагаються надалі всіма силами з різних боків сфальшувати і дискредитувати ідеї та образ Бандери і бандерівців. Для цього використовуються підступи, маніпуляції, відверта брехня і наклепи. Серед цих наклепів є два найчастіше використовуваних.

  1. Бандерівський рух підло і безпідставно вороги звинувачують в тоталітаризмі, екстремізмі, тероризмі.

Насправді бандерівцям як в історичному контексті, так і в сучасній практиці властива адекватність форм діяльності обставинам і поставленим стратегічним і тактичним завданням. Відкидаємо ці підлі звинувачення рішуче і принципово.

ОУН діяла і діє, виходячи з поставлених завдань і умов діяльності. Ніколи як мету чи засіб її досягнення ОУН не ставила і не ставить тоталітаризм чи терор.

Виходячи з концепції опертя на власні сили, головним завданням ОУН було і є шляхом популяризації національної ідеї та організації широких мас українців та поневолених народів забезпечення відродження, захист і всебічний розвиток української нації в своїй державі та за її межами.

  1. Звинувачення в ксенофобії та колабораціонізмі.

Вони є абсолютно безпідставними. ОУН завжди діяла і діє, виходячи із засадничого постулату: наше політичне ставлення до окремих політичних сил, держав, націй виходить із їхнього ставлення до ідеї Української Самостійної Соборної Держави. Ми ставимось як до союзників до всіх, хто цю ідею підтримує і рішуче поборюємо тих, хто їй протистоїть. Прикладом тому є антинімецька і антиросійська боротьба в часи Другої світової війни, чужонаціональні відділи в УПА, жертвами є ув’язнення і знищення нацистами тисяч членів ОУН, зокрема її провідників Дмитра Мирона, Степана Бандери, Ярослава Стецька, Степана Ленкавського та багатьох інших. Дороговказами лишається діяльність АБН, зрештою актуальне гасло ОУН «Свобода народам! Свобода людині!»

«Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації». Ця точка Декалогу нас зобов’язує завжди і скрізь захищати славу і честь тих, хто віддали для звільнення України у боротьбі свої життя. І серед них Степан Бандера.

Отже вивчаймо і популяризуймо твори і постулати Бандери, засвоюймо уроки, даваймо гідну відсіч наклепам. І вшановуємо світлу пам'ять героїв України.

«Гуртуйся у бойові лави

Козацьке плем’я молоде,

До перемоги і до слави

Тебе Бандера поведе!»

Іван Палагіцький, Голова УГВР

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020