Портал Українського Націоналіста

П'ятниця, 19 липня 2019

Істррична брошура «Анатоль Лупиніс — поет і національний революціонер» вийшла друком у видавництві «Нескорена Нація» загальним накладом пять тисяч примірників. Меценатом цього видання став народний депутат від Івано-Франківська Олександр Шевченко.

Анатоль (Анатолій) Лупиніс легендарна і непересічна постать новітнього українського націоналістичного руху. Народився Лупиніс  21 липня 1937 року в селі Новоолександрівка Червоноарвоноармійського району Донецької області де поселилися його батьки після втечі з сибірського табору. 

В 1956 році за організацію студентських виступів Лупиніс був заарештований та засуджений Київським судом до шести років ув'язнення. В 1957 році за виступи проти табірної адміністрації та спроби підняти бунт в тюрмі отримав десять років ув'язнення. Він повністю відбуває термін і в 1967 році виходить на волю та поступає до Сільгоспакадемії.

22 травня 1971 року в день вшанування в Києві Тараса Шевченка за виступ біля пам'ятника Кобзареві Лупиноса арештовує КГБ. Дванадцять років утримувався у в'язницях. Звільнився в 1983 році. З початком відновлення боротьби за незалежність Лупиніс стає одним із творців Народного Руху, асоціації "Зелений світ".

З 1990 року один із засновників УНА-УНСО. Брав активну участь в бойових діях на стороні республіки Вчкерія проти російських агресорів.Був близьким другом Президента Ічкерії Джохара Дудаєва. Лупиніс виховав цілу когорту безстрашних націоналістів серед яких і Олександр Музичко (Сашко Білий). Відійшов у вічність 5 лютого 2000 року.

Свого часу також активно співпрацював з Провідником ОУН, багатолітнім політвязнем Іваном Кандибою. Матеріали про Лупиноса «Нескореній Нації» передав колишній народний депутат та колишній лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль. Частина брошур підпільно передана оунівцями до Красноармійська Донецької області — «малої батьківщини» Лупиноса.

Таке історико-патріотичне видання сьогодні як ніколи актуальне, бо знову московські агресори топчуть Українську землю, а український народ стає на війну з окупантом. І в тій національно-визвольній війні дух таких героїв, як Лупиніс надихає наших вояків на перемогу!

Анатоль Лупиніс — поет і національний революціонер

Авторські публікації

Газета «Нескорена Нація»

№1 (290)

Січень 2019