Портал Українського Націоналіста

П'ятниця, 05 червня 2020

ВІн був одним із найрезультативніших українських контррозвідників, під його керівництвом затримано понад 120 російських терористів.

В цей день три роки тому загинув один з кращих контррозвідників України – полковник Олександр Хараберюш.

Справжній офіцер, доктор юридичних наук, кандидат у майстри спорту з кікбоксингу. Для рідних він був люблячим батьком та чоловіком, для друзів – надійний друг та мудрий наставник.

Полковник Хараберюш був одним із найрезультативніших українських контррозвідників, під його керівництвом викрито й затримано понад 120 російських агентів і терористів.

Першою масштабною справою стало затримання у Донецьку восени 2014 року зрадника СБУ Галавури Олександра Васильовича, згодом засудженого. Також Хараберюш зіграв ключову роль у виявленні та викритті трьох зрадників у рядах Донецької СБУ (в тому числі співробітника контррозвідки й шифрувальника), завербованих російською розвідкою – ними виявилися Третяк Олександр Олександрович (син екс-начальника Луганського УСБУ), Нікіфоров Валерій Васильович, та Косяк Євген Леонідович.

Хараберюш брав участь у резонансній операції з пошуку та затримання диверсійної групи «Мангуста» (Олега Недавнього, убитого у 2014 р.), яка 9 травня 2014 року влаштувала атаку на міське управління міліції в м. Маріуполі й спровокувала масові заворушення, що призвело до численних жертв, в тому числі і серед мирного населення. За участі Хараберюша було затримано двох бойовиків з банди «Чечена» (Борисова) і т. зв. «російської православної армії», які захоплювали адмінбудівлі, викрадали та мордували людей, чинили збройні напади, привласнювали транспортні засоби.

Для ворогів він був настільки небезпечний противник, що єдиною можливістю його зупинити виявилося підступне вбивство.

31 березня 2017 року в центрі Маріуполя терористи підірвали його авто. В Олександра залишилися дружина та дві доньки.