Портал Українського Націоналіста

Субота, 22 лютого 2020

25 липня 1942 року, у Києві, під час перестрілки з агентами Гестапо, загинув Дмитро Мирон-Орлик (псевдо: «Максим Орлик», «Брюс», «Піп», «Роберт», «Андрій», «Свєнціцький»), провідний ідеолог та діяч ОУН, Крайовий провідник ОУН на Осередньо-Східних Українських Землях.

ДМИТРО МИРОН-ОРЛИК

Цитати:

«Нація – це вищий ступінь розвитку народу. Це ідейно-політичне оформлення й завершення народу. Нарід стає нацією, коли витвориться у нього спільна воля й ідея творити власне життя, політично себе оформити, коли усвідомить собі своє історичне покликання…».

«Нація – це не лише біологічно-психологічний, суспільно-історичний і духовно-етичний твір, але це також політичний твір, що проявляється у волі й здібності керувати самим собою, творити власне самостійне життя, творити власну державу. Тільки через державу нація виступає як самостійний предмет історії, як суверен. Нація є джерелом і підставою найвищої неподільної державної влади».

„В житті народів вирішує закон сили й боротьби”.

„Коли йде про долю й добро власної нації, тоді не сміє буди ніяких вагань, оглядання на вселюдську справедлвість, тоді вирішує аргумент сили і боротьби”.

„Доля України рішається в наших душах і серцях”.

„Цілковите зірвання з минулим, це штучна будова з піску і каміння без фундаменту”.

„Через націю людина вкарбовується своєю волею й вчинками у творчій процес історії”.

„Коли йде про долю й добро власної нації, тоді не сміє буди ніяких вагань, оглядання на вселюдську справедлвість, тоді вирішує аргумент сили і боротьби”.

„Держава зберігає і передає грядущим поколінням не лише матеріальні здобутки, але твори духа й думки, прапори великих історичних чинів і пам'ять про великі історичні подвиги і постаті”.

„Не Україна для нас, а ми для України”.

„Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська Нація”.

„Національна ідея є підставою, центральною ідеєю і рушійною силою цілої історії України”.

„Коли йде про долю і добро власної нації, тоді не сміє бути ніяких вагань і оглядання на вселюдську справедливість”.

„Від сили, вартості і творчої снаги провідної верстви залежить сила й розвиток нації й держави”.

„Меч революції є политий кров'ю її ворогів і катів народу, але освячений жертвами та прапором великої ідеї”.

„Нашою честю й добром, нашим обов’язком є стати в ряди нових борців за силу й велич України, за славу Володимирового Тризуба”.

P.S.
До ІІ-го Всесвітнього форуму українців, що проводився 21-25 серпня 1997 року в Києві, Головою Проводу ОУН Славою Стецько планувалося встановити меморіальну дошку, неподалік місця загибелі Дмитра Мирона-Орлика – на боковій стіні Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка.

Але за декілька днів до її встановлення, в художній майстерні, куди пробралися комуно-реваншисти, його було суттєво пошкоджено.

Тоді, було пророблений план націозахисної «операції», про яку знали тільки ті, хто на практиці знав, що таке «6» точка Декалогу українського націоналіста.

Гіпсовий зліпок-оригінал меморіальної дошки, який не був пошкоджений, затонували під «стару бронзу» і вчасно встановили та урочисто його освятили а, хлопці з Київського загону ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, деякий час, цілодобово й скрито його охороняли.

Коли було відлито нову копію меморіальної дошки, тризубівці, посеред ночі, професійно зробили заміну «гіпсу» – на «бронзу» (тоді, ще відеокамер там не було).

Згодом, меморіальну дошку освятили, як – увіковічення героїчної історії боротьби за державність української нації Ордену Української Надії – ОУН!

Підполковник запасу ВО «ТРИЗУБ» ім. С.Бандери
Іван Сута-Вітер

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020