Портал Українського Націоналіста

Середа, 03 березня 2021

Фракція «Європейської солідарності» в Івано-Франківській обласній раді зробила одразу дві заяви, вимагаючи скликати позачергову сесію. Офіційна причина – складна ситуація з коронавірусом в області. Неофіційна набагато банальніша – приїзд на Прикарпаття лідера партії, п’ятого президента України Петра Порошенка.

Василь Чучупак народився 125 років тому – 11 березня 1895-го, у селі Мельники Чигиринського повіту Київської губернії (зараз Чигиринський район Черкаської області). Ця місцевість відома зі стародавніх часів.

Лідер крайового осередку Організації українських націоналістів, генерал Української повстанської армії Роман Шухевич є дуже відомою особою. Без перебільшення навіть легендарною постаттю національно-визвольних змагань ХХ ст.

20 лютого цього року у віці 74 років у Києві померла багаторічна провідна членкиня Спілки Української Молоді пані Віра Гайдамаха (у дівоцтві Лавриненко). Про це повідомляється на офіційному сайті СУМ.

Постать Ярослава Стецька в українській історії зазвичай пов’язують із Актом проголошення Української держави у Львові 30 червня 1941 року. Втім, ми досі дуже мало знаємо про його життя – не політичне, де все написано-переписано, а поза політикою.

Я дуже не хотіла писати цей пост, але багато людей якось збудились від одного кандидата на вибори. Ну, і, звичайно, коли кандидат дотичний до фронта - людям, пов'язаним з фронтом, задають певні питання. Головне питання - де правда про кандидата, а де не надто.

Вподовж багатьох років ім’я Степана Бандери найчастіше згадується в історичних суперечках. Проте, незважаючи на 112-річчя з дня народження, Бандера й далі в уяві багатьох залишається більшою мірою містичним прапором національно-визвольного руху, аніж реальною людиною.

Провідник ОУН Степан Бандера став символом Других національно-визвольних змагань у ХХ столітті, втім, він був не єдиним у своїй сім’ї, хто всеціло присвятив себе на вівтар боротьби за українську Незалежність та свободу його народу.

З Надією Дашко та Михайлом Михайлюком шукаємо затишний куток, де могли би поговорити про їхню недавню поїздку на фронт. Дорогою пані Надія каже своєму супутникові, що телефонували з однієї бригади. Повідомили, що терористи повернули тіло одного з двох бійців, котрі недавно зникли за нез’ясованих наразі обставин. Чоловіка просто замордували…

Нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак пов'язаний з державою-окупантом через кіпрський офшор ще з 2014 року. Він займався постачанням вугілля з окупованого Донбасу до Росії.

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020