Портал Українського Націоналіста

Понеділок, 21 вересня 2020

Темної ночі в другій половині квітня 1944 року наш обоз під командою сотенного Гамалії вирушив з Іваниківки. Ми поїхали через поле попри лісок Мочари в напрямку Чорного лісу. Біля шляху, що вів із Станіслава на Новий Лисець і Богородчани, спинилися.

Останнім часом інформаційне поле сповнено бруду проти Юлії Тимошенко. Спробу дискредитації Юлії Володимирівни вже здійснювала команда Януковича, сьогодні цю діяльність продовжує чинна влада. Щодня з екранів телеканалів та з газетних шпальт вустами провладних політиків чи так званих політиків лунають безпідставні звинувачення на адресу Юлії Володимирівни.

Вбивство Романа Шухевича 5 березня 1950 р. чекісти сприйняли як кінцевий акорд тривалого протистояння з бандерівцями. Смерть керівника мала знекровити підпілля, позбавити координації та зв'язку і таким чином полегшити подальшу ліквідацію повстанців. Але чекісти прорахувалися – їхня війна тривала ще довго після 1950 року.

Посол Угорщини заявив, що в українських школах забагато української мови.

Напередодні місцевих виборів «Хмарочос» спілкується з кандидатами на посаду київського міського голови, щоб з’ясувати, що їм не подобається у Києві сьогоднішньому, яким вони бачать Київ майбутнього і що готові для цього зробити. 

Підстави прогнозувати солідний результат «Батьківщини» на місцевих виборах дають офіційні цифри останніх років та розгалужена система партійних осередків.

Цей «малого зросту, худорлявий, з обличчям юного хлопчини» чоловік «думки викладає зрозуміло, з них видно, що це інтелігент», — так у тридцятих роках минулого століття змалював Степана Бандеру журналіст з польської газети.

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що кума російського президента Віктора Медведчука до переговорів у мінському форматі долучив колишній президент Петро Порошенко.

Вподовж багатьох років ім’я Степана Бандери найчастіше згадується в історичних суперечках. Проте, незважаючи на 100-літній ювілей з дня народження, Бандера й далі в уяві багатьох залишається більшою мірою містичним прапором національно-визвольного руху, аніж реальною людиною.

На початку 90-х поблизу с. Остриня на горі загадково з’явився гігантський Тризуб, викладений із білого каменю. Місцеві неабияк дивувалися дивовижі, бо дехто, народившись у радянській окупації, навіть не знав, що означає цей символ.

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020