Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 18 січня 2022

14 жовтня на Свято Покрови ми відзначатимемо для багатьох очевидно малопомітну (що є несправедливим), але дуже вагому для української патріотичної громади дату - 30 років, як в рідному селі Героя України та Провідника ОУН Степана Бандери біля його отчого порогу було відкрито перший в Україні памятник Бандері.

Це був справді героїчний вчинок ініціаторів відкриття пам'ятника Степану Бандері в Старому Угринові. Тоді існував СССР, КГБ, існувала КПСС... Ризикуючи власним життям погруддя Бандери виготовив архітектор Віктор Рожик на Житомирщині. Звідти його привезли члени Спілки Націоналістичної Української Молоді (СНУМ) Михайло Михайлюк та Юрій Музика в багажнику легкової машини.

За ними очевидно слідкувало КГБ, але на хвилі великого народного піднесення Руху, УГС, УХДФ, СНУМу не наважилися відкрито ліквідувати. Тому під машину була поставлена рлзтяжка гранати, яку виявили охоронці СНУМівців, колишні "авганці", які знешкодили гранату.

Постамент у вигляді своєрідного тризуба виготовили в Дубівцях Галицького району Івано-Франківської області. Царемонією відкриття першого пам'ятника Степану Бандері в Старому Угринові керував Голова Івано-Франківського СНУМу Віталій Цапович. На відкритті першого пам'ятника Степану Бандері було більше сто тисяч осіб з усієї України та багатьох діаспор. Перший і другий пам'ятник Бандері були підірвані большевицькими спецслужбами.

Про події в Старому Угринові можна розповідати й писати дуже й дуже багато. Я лише хочу акцентувати увагу на тому, щоб ми 14 жовтня 2020 року гідно пошанували всіх хто був причетний до тих подій. Особливо хочу згадати нині покійного Голову Калуського Меморіалу Олексу Грабчука. Він був одним із "моторів" тих легендарних подій!

Друзі давайте зробимо все, аби медіа простір України й Прикарпаття 14 жовтня 2020 року був наповнений інформацією про події в Старому Угринові 30 річної давності.

Агітація й пропаганда багато важать! Шануймо нашу історію та наших Героїв!